LB22F23Q7
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
LB22F23Q7
DigiKey Part Number
141-LB22F23Q7-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LB22F23Q7
Description
SWITCH PB SPDT 3A 250V
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Pushbutton Switch SPDT Anti-Vandal Panel Mount, Front
EDA/CAD Models
LB22F23Q7 Models
Category
Current Rating (Amps)
3A (AC)
Mfr
Voltage Rating - AC
250 V
Color - Actuator/Cap
Silver
Type
Anti-Vandal
Panel Cutout Dimensions
Circular - 22.00mm Dia
Circuit
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C