CR4620-250
DigiKey Part Number
CR4620-250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR4620-250
Description
TRANSDUCER VOLTAGE 24VDC
Detailed Description
Average RMS AC Voltage Transducer 0 ~ 250VAC Input 4 ~ 20mA Output 24VDC DIN Rail
Category
Isolation
2500VDC
Accuracy
0.5%
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
24VDC
Input Range
0 ~ 250VAC
Operating Temperature
0°C ~ 60°C
Output
4 ~ 20mA