MC12FA201J-TF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 160
Datasheet
200 pF Mica Capacitor 100 V 1210 (3225 Metric)
CDE Mica Chip Capacitors
Cornell Dubilier MC and MCN RF Capacitors | Digi-Key Daily
MC12FA201J-TF
DigiKey Part Number
MC12FA201J-TF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MC12FA201J-TF
Description
CAP MICA 200PF 5% 100V 1210
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance
200 pF
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
100 V