MC12FA201J-F
DigiKey Part Number
338-1111-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MC12FA201J-F
Description
CAP MICA 200PF 5% 100V 1210
Detailed Description
200 pF Mica Capacitor 100 V 1210 (3225 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Capacitance
200 pF
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
100 V