W7881-10SG-300
DigiKey Part Number
SC2334-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W7881-10SG-300
Description
CONN RCPT FMALE 10POS GOLD SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
W7881-10SG-300 Models
Category
Shell Material
Thermoplastic
Mfr
Contact Finish - Mating
Gold
Series
Color
Black
Packaging
Bulk
Ingress Protection
IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Part Status
Active
Features
UV Resistant
Connector Type
Shielding
Number of Positions
10
Current Rating (Amps)
Varies by Wire Gauge
Mounting Type
Panel Mount, Through Hole
Voltage Rating
150VAC