1430-20-1-0500-003-1-TS
DigiKey Part Number
CN501Y-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1430-20-1-0500-003-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG 300V YEL 25'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 21/0.0071" Yellow 300V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.071" (1.80mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Length
25.00' (7.62m)
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Alternate Color
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BLK 25'
In-Stock: 4
HOOK-UP STRND 20AWG 300V WHT 25'
In-Stock: 1
HOOK-UP STRND 20AWG 300V RED 25'
In-Stock: 7
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BLU 25'
In-Stock: 11
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BRN 25'
In-Stock: 14
Alternate Length
HOOK-UP STRND 20AWG YELLOW
In-Stock: 4500
HOOK-UP STRND 20AWG 300V YEL 50'