1332-20-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
CN110L-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-20-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BLU 50'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 19/0.0079" Blue 300V 50.00' (15.24m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.065" (1.65mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Packaging
Spool
Length
50.00' (15.24m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
19/0.0079"
Ratings
UL Style 1332
Conductor Material
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 5
Check for Additional Incoming Stock
All prices are in AUD
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BLK 50'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 20AWG 300V GRN 50'
In-Stock: 5
HOOK-UP STRND 20AWG 300V RED 50'
In-Stock: 0
Alternate Length
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BLU 25'