1332-18-1-0500-012-1-TS
DigiKey Part Number
1175-1332-18-1-0500-012-1-TS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-18-1-0500-012-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 18AWG GRAY FEET
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire 19/0.0094" Gray 300V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.073" (1.85mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Voltage
300V
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C