1332-18-1-0500-004-1-TS is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 7
Datasheet
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 615
Datasheet
New Product
Image for 1332-18-1-0500-004-1-TS is not available
1332-18-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
1175-1332-18-1-0500-004-1-TS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-18-1-0500-004-1-TS
Description
WIRE
Customer Reference
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire 19/0.0094" Red 300V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.073" (1.85mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Packaging
Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C