1332-12-1-0500-008-1-TS
DigiKey Part Number
1175-1332-12-1-0500-008-1-TS-ND
1175-1332-12-1-0500-008-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-12-1-0500-008-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 12AWG ORN FEET
Detailed Description
12 AWG Hook-Up Wire 19/0.0185" Orange 300V 500.0' (152.4m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.118" (3.00mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
500.0' (152.4m)
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C