1330-26-1-0500-001-1-S
DigiKey Part Number
1175-1330-26-1-0500-001-1-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1330-26-1-0500-001-1-S
Description
UL1330, FEP INSULATED HOOK-UP WI
Detailed Description
26 AWG Hook-Up Wire 7/0.0063" Black 600V 500.0' (152.4m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.061" (1.55mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.020" (0.51mm)
Packaging
Spool
Length
500.0' (152.4m)
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C