PX0414/1M50
DigiKey Part Number
708-1274-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PX0414/1M50
Description
COAX CBL SMB TO CABLE 4.9'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMB to Cable RG-174 59.1" (1.5m) 4.9'
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PX0414/1M50 Models
Category
Length
59.1" (1.5m) 4.9'
Manufacturer
Bulgin
Cable Type
RG-174
Series
Cable Impedance
50 Ohms
Packaging
Box
Connector Impedance
50 Ohms
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
SMB to Cable
Frequency - Max
4 GHz
1st Connector
SMB Jack
Color
Black
1st Contact Gender
Male
Features
Shielded
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C
2nd Connector
Cable (Round)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 46
Check for Additional Incoming Stock
All prices are in AUD
Box
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
COAX CBL SMB TO CABLE 19.6"