PX0414/0M50
DigiKey Part Number
708-1272-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PX0414/0M50
Description
COAX CBL SMB TO CABLE 19.6"
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMB to Cable RG-174 19.69" (500.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PX0414/0M50 Models
Category
Length
19.69" (500.00mm)
Manufacturer
Bulgin
Cable Type
RG-174
Series
Cable Impedance
50 Ohms
Packaging
Box
Connector Impedance
50 Ohms
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
SMB to Cable
Frequency - Max
4 GHz
1st Connector
SMB Jack
Color
Black
1st Contact Gender
Male
Features
Shielded
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C