PS-187-2-WT-S-2
DigiKey Part Number
2267-PS-187-2-WT-S-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PS-187-2-WT-S-2
Description
SLEEVE 0.187" DIA X 1" W 1=1KPCS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White Heat Shrinkable Label 1.00" W x 0.19" Dia (25.4mm x 4.8mm); Cable O.D. 0.06" ~ 0.15" (1.6mm ~ 3.8mm)
Category
Label Size
1.00" W x 0.19" Dia (25.4mm x 4.8mm); Cable O.D. 0.06" ~ 0.15" (1.6mm ~ 3.8mm)
Manufacturer
Brady Corporation
Color
White
Series
Material
Polyolefin (PO)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C