PS-125-2-WT-S-2
DigiKey Part Number
2267-PS-125-2-WT-S-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PS-125-2-WT-S-2
Description
SLEEVE 0.125" DIA X 1" W 1=1KPCS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White Heat Shrinkable Label 1.00" W x 0.13" Dia (25.4mm x 3.2mm); Cable O.D. 0.05" ~ 0.11" (1.2mm ~ 2.8mm)
Category
Label Size
1.00" W x 0.13" Dia (25.4mm x 3.2mm); Cable O.D. 0.05" ~ 0.11" (1.2mm ~ 2.8mm)
Manufacturer
Brady Corporation
Color
White
Series
Material
Polyolefin (PO)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C