SRU1063A-150Y | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRU1063A-150Y |
Description | FIXED IND 15UH 3.2A 42 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.2 A 42mOhm Max 4-SMD |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) 42mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 12 @ 2.52MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 14MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 4-SMD |
Tolerance ±30% | Size / Dimension 0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.268" (6.80mm) |
Current - Saturation (Isat) 3.4A | Base Product Number |