SRR6040A-470M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRR6040A-470M |
Description | FIXED IND 47UH 950MA 160 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 µH Shielded Inductor 950 mA 160mOhm Max Nonstandard, Corner Terminals |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRR6040A-470M Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 160mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 10 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard, Corner Terminals |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 850mA | Base Product Number |