SRR1280A-331K | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRR1280A-331K |
Description | FIXED IND 330UH 1.1A 600 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 33 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 330 µH Shielded Inductor 1.1 A 600mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRR1280A-331K Models |
Category | Q @ Freq 18 @ 796kHz |
Mfr | Frequency - Self Resonant 2.9MHz |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 1 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±10% | Supplier Device Package 1280 |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
Current - Saturation (Isat) 1.4A | Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm) |
Shielding Shielded | Base Product Number |
DC Resistance (DCR) 600mOhm Max |