SRP7050AA-100M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRP7050AA-100M |
Description | FIXED IND 10UH 7A 53 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Inductor 7 A 53mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) 53mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 10 @ 100kHz |
Series | Frequency - Self Resonant 12MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Material - Core | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±20% | Package / Case Nonstandard |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm) |
Current - Saturation (Isat) 6A | Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm) |