SRP2510TMA-1R0M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRP2510TMA-1R0M |
Description | FIXED IND 1UH 4.3A 50.4 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µH Shielded Inductor 4.3 A 50.4mOhm Max 1008 (2520 Metric) Flat Wire |
Datasheet | Datasheet |
Category | Q @ Freq 15 @ 1MHz |
Mfr | Frequency - Self Resonant 55MHz |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Material - Core | Features Flat Wire |
Inductance | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±20% | Package / Case 1008 (2520 Metric) |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 4.6A | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |
Shielding Shielded | Base Product Number |
DC Resistance (DCR) 50.4mOhm Max |