SRN6045-220M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRN6045-220M |
Description | FIXED IND 22UH 1.5A 142 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.5 A 142mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRN6045-220M Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 142mOhm Max |
Series | Q @ Freq 17 @ 2.52MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 11MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm) |
Current - Saturation (Isat) 1.9A | Base Product Number |