SRN3015-2R2M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRN3015-2R2M |
Description | FIXED IND 2.2UH 1.8A 72 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.8 A 72mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRN3015-2R2M Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 72mOhm Max |
Series | Q @ Freq 10 @ 7.96MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 90MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm) |
Current - Saturation (Isat) 1.65A | Base Product Number |