SRN3015-1R0Y | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRN3015-1R0Y |
Description | FIXED IND 1UH 2.35A 48 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.35 A 48mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRN3015-1R0Y Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 48mOhm Max |
Series | Q @ Freq 10 @ 7.96MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 145MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±30% | Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm) |
Current - Saturation (Isat) 2.35A | Base Product Number |