SRF1206A-701Y
DigiKey Part Number
118-SRF1206A-701YTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRF1206A-701YCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRF1206A-701YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF1206A-701Y
Description
CMC 9UH 8A 2LN 700 OHMS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 700 Ohms @ 100 MHz 8A DCR 6mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
6mOhm
Voltage Rating - DC
80V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.472" L x 0.433" W (12.00mm x 11.00mm)
Height (Max)
0.236" (6.00mm)
Impedance @ Frequency
700 Ohms @ 100 MHz
Package / Case
4-SMD
Inductance @ Frequency
9 µH @ 100 kHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
8A