CVH252009-R47M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CVH252009-R47M |
Description | FIXED IND 470NH 1.8A 40 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 470 nH Shielded Multilayer Inductor 1.8 A 40mOhm Max 1008 (2520 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CVH252009-R47M Models |
Category | DC Resistance (DCR) 40mOhm Max |
Mfr | Frequency - Self Resonant 100MHz |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type Multilayer | Package / Case 1008 (2520 Metric) |
Material - Core | Supplier Device Package 1008 (2520 Metric) |
Inductance | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |