PT65726L254 is available for purchase but is not normally stocked.
APEM Inc.
In Stock: 0
APEM Inc.
In Stock: 1,815
E-Switch
Image for PT65726L254 is not available
PT65726L254
DigiKey Part Number
PT65726L254-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PT65726L254
Description
SW ROTARY DIP OCTAL 0.15A 24V
Detailed Description
Dip Switch Octal 8 Position Through Hole, Right Angle Rotary for Tool Actuator 150mA 24VDC
Height Above Board
0.394" (10.00mm)
Pitch
0.100" (2.54mm), Full
Circuit
Octal
Number of Positions
8
Current Rating (Amps)
150mA
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Voltage Rating
24VDC
Length
0.394" (10.00mm)