RD10AA8RVAT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD10AA8RVAT is not available
RD10AA8RVAT
DigiKey Part Number
2449-RD10AA8RVAT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD10AA8RVAT
Description
SW ROTARY DIP OCTAL 0.15A 50V
Detailed Description
Dip Switch Octal 8 Position Through Hole, Right Angle Rotary for Tool Actuator 150mA 50VDC
Height Above Board
0.394" (10.00mm)
Circuit
Octal
Pitch
0.100" (2.54mm), Full
Number of Positions
8
Current Rating (Amps)
150mA
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage Rating
50VDC
Length
0.394" (10.00mm)