SAD25S0GMEG is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 96
Image for SAD25S0GMEG is not available
SAD25S0GMEG
DigiKey Part Number
4306-SAD25S0GMEG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SAD25S0GMEG
Description
D-SUB ADAPTER
Detailed Description
Adapter Connector D-Sub, 25 Pin Female To D-Sub, 25 Pin Male Free Hanging (In-Line)
Convert To (Adapter End)
D-Sub, 25 Pin Female
Voltage Rating
300 V
Convert From (Adapter End)
D-Sub, 25 Pin Male
Current Rating (Amps)
7.5 A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C