C3E-25.000-18-3030-X-R is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Aker Technology Corp
In Stock: 6,318
Datasheet
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TXC CORPORATION
EPSON
EPSON
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
Parametric Equivalent
New Product
25 MHz ±30ppm Crystal 18pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
C3E-25.000-18-3030-X-R
DigiKey Part Number
3997-C3E-25.000-18-3030-X-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
3997-C3E-25.000-18-3030-X-RCT-ND - Cut Tape (CT)
3997-C3E-25.000-18-3030-X-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3E-25.000-18-3030-X-R
Description
CRYSTAL 25MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)