S-25A320B0A-T8T2U3
DigiKey Part Number
1662-S-25A320B0A-T8T2U3TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-25A320B0A-T8T2U3
Description
IC EEPROM 32KBIT SPI 8TSSOP
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EEPROM Memory IC 32Kbit SPI 6.5 MHz 8-TSSOP
Category
Memory Interface
SPI
Mfr
Clock Frequency
6.5 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Write Cycle Time - Word, Page
4ms
Part Status
Active
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
Memory Type
Non-Volatile
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)