UDD32C24L01
DigiKey Part Number
13-UDD32C24L01TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-UDD32C24L01CT-ND - Cut Tape (CT)
13-UDD32C24L01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UDD32C24L01
Description
TVS DIODE 24VWM 56VC SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
56V Clamp 3A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Series
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
0.8pF @ 1MHz
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V (Max)
Package / Case
SC-76, SOD-323
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
56V