SMBJ13CA/TR13
DigiKey Part Number
13-SMBJ13CA/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SMBJ13CA/TR13CT-ND - Cut Tape (CT)
13-SMBJ13CA/TR13DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ13CA/TR13
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21.5V Clamp 28A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
28A
Series
Power - Peak Pulse
600W
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V