SMAJ36CA/TR7
DigiKey Part Number
13-SMAJ36CA/TR7TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SMAJ36CA/TR7CT-ND - Cut Tape (CT)
13-SMAJ36CA/TR7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ36CA/TR7
Description
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
58.1V Clamp 6.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
58.1V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6.9A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
36V
Voltage - Breakdown (Min)
40V