SMAJ30CA/TR13 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SMAJ30CA/TR13 |
Description | TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AC |
Manufacturer Standard Lead Time | 31 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 48.4V Clamp 8.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V |
Mfr | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.3A |
Series | Power - Peak Pulse 400W |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power Line Protection No |
Part Status Active | Applications General Purpose |
Type Zener | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Bidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V | Package / Case DO-214AC, SMA |
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V | Supplier Device Package |