PU5931FKM130R001L
DigiKey Part Number
13-PU5931FKM130R001LTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-PU5931FKM130R001LCT-ND - Cut Tape (CT)
13-PU5931FKM130R001LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PU5931FKM130R001L
Description
RES 0.001 OHM 1% 5W 5931
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 mOhms ±1% 5W Chip Resistor Nonstandard Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Element
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PU5931FKM130R001L Models
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±75ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 170°C
Part Status
Active
Package / Case
Nonstandard
Resistance
Size / Dimension
0.591" L x 0.305" W (15.00mm x 7.75mm)