PNP300JR-73-0R1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PNP300JR-73-0R1 |
Description | RES 0.1 OHM 5% 3W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 mOhms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PNP300JR-73-0R1 Models |
Category | Composition |
Mfr | Features Flame Retardant Coating, Safety |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 200°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm) |