PNP1WVJR-52-0R15 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PNP1WVJR-52-0R15 |
Description | RES 0.15 OHM 5% 1W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 150 mOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PNP1WVJR-52-0R15 Models |
Category | Composition |
Mfr | Features Flame Retardant Coating, Safety |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 200°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.169" Dia x 0.394" L (4.30mm x 10.00mm) |