CC1210KKX7RGBB106
DigiKey Part Number
311-3536-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-3536-1-ND - Cut Tape (CT)
311-3536-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1210KKX7RGBB106
Description
CAP CER 10UF 35V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 35V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CC1210KKX7RGBB106 Models
Category
Voltage - Rated
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)