CC1206MKX5R6BB476
DigiKey Part Number
311-3453-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-3453-1-ND - Cut Tape (CT)
311-3453-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1206MKX5R6BB476
Description
CAP CER 47UF 10V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
36 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CC1206MKX5R6BB476 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)