AC0603GRNPO9BN330 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Murata Electronics
33 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
AC0603GRNPO9BN330
DigiKey Part Number
13-AC0603GRNPO9BN330TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC0603GRNPO9BN330
Description
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)