15KPA33CA/B
DigiKey Part Number
13-15KPA33CA/BCT-ND - Cut Tape (CT)
13-15KPA33CA/BTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA33CA/B
Description
TVS DIODE 33VWM 54.7VC P600
Detailed Description
54.7V Clamp 276.1A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
54.7V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
276.1A
Series
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Voltage - Breakdown (Min)
36.9V