15KPA22A/B
DigiKey Part Number
13-15KPA22A/BTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA22A/B
Description
TVS DIODE 22VWM 37.1VC P600
Detailed Description
37.1V Clamp 407A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
37.1V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
407A
Series
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.57V