15KPA20CA/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
34.3V Clamp 440.2A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
15KPA20CA/TR13
DigiKey Part Number
13-15KPA20CA/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA20CA/TR13
Description
TVS DIODE 20VWM 34.3VC P600
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
34.3V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
440.2A
Series
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Voltage - Breakdown (Min)
22.34V