15KPA18CA/B is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
30.9V Clamp 488.7A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
15KPA18CA/B
DigiKey Part Number
13-15KPA18CA/BTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA18CA/B
Description
TVS DIODE 18VWM 30.9VC P600
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
30.9V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
488.7A
Series
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V
Voltage - Breakdown (Min)
20.11V