WMRD02-7.2-S
DigiKey Part Number
5849-WMRD02-7.2-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WMRD02-7.2-S
Description
POWER DIV 2 WAY 0HZ-7.2GHZ SMA
Customer Reference
Detailed Description
RF Power Divider 0 GHz ~ 7.2 GHz Isolation (Typ) 6dB, Return Loss (Typ) 14dB Module, SMA Connectors
Category
Insertion Loss
6dB
Manufacturer
Werbel Microwave LLC
Frequency
0 GHz ~ 7.2 GHz
Series
Specifications
Isolation (Typ) 6dB, Return Loss (Typ) 14dB
Packaging
Retail Package
Size / Dimension
1.000" L x 1.000" W x 0.550" H (25.40mm x 25.40mm x 13.90mm)