WM4PD-2-18-S
DigiKey Part Number
5849-WM4PD-2-18-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WM4PD-2-18-S
Description
POWER DIV 4 WAY 2-18 GHZ SMA
Customer Reference
Detailed Description
RF Power Divider 2 GHz ~ 18 GHz Isolation (Typ) 18dB, Return Loss (Typ) 17dB, Imbalance (Typ) 3° Module, SMA Connectors
Category
Insertion Loss
0.8dB
Frequency
2 GHz ~ 18 GHz
Series
Specifications
Isolation (Typ) 18dB, Return Loss (Typ) 17dB, Imbalance (Typ) 3°
Size / Dimension
4.000" L x 2.500" W x 0.380" H (101.60mm x 63.50mm x 0.380mm)