HCM1707-220-R
DigiKey Part Number
283-HCM1707-220-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCM1707-220-R
Description
FIXED IND 22UH 9.5A 23 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 9.5 A 23mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
11A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
23mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.677" L x 0.663" W (17.20mm x 16.85mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)