T54EE477M016ESA025
DigiKey Part Number
718-2565-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-2565-1-ND - Cut Tape (CT)
718-2565-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T54EE477M016ESA025
Description
CAP TANT POLY 470UF 16V 2917
Detailed Description
470 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 16 V 2917 (7343 Metric) 25mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T54EE477M016ESA025 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
470 µF
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
16 V