RP2010CT-50R0JN-96TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RP2010CT-50R0JN-96TR |
Description | RES 50 OHM 5% 32W 2010 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 50 Ohms ±5% 32W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Moisture Resistant Thick Film |
Mfr | Features Moisture Resistant |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2010 (5025 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.206" L x 0.100" W (5.23mm x 2.54mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.020" (0.51mm) |