VJ1206A102FXAMT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VJ1206A102FXAMT |
Description | CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1000 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | VJ1206A102FXAMT Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance ±1% | Thickness (Max) 0.067" (1.70mm) |